Kawalerka z rynku pierwotnego

wieżowiec-budynku_19-106887Minęły czasy, kiedy nabywcy na rynku nieruchomości poszukiwali przede wszystkim dużych mieszkań – luksusowych, przestronnych apartamentów, które można było w dowolny sposób zaaranżować. Kryzys finansowy na rynkach europejskich i światowych spowodował, że kupujący musieli zweryfikować swoje zapatrywania względem zakupu mieszkania. Teraz znacznie częściej poszukują małych, funkcjonalnych mieszkań dla singli – dwupokojowych lub kawalerek, z jednym pomieszczeniem, toaletą i aneksem kuchennym. Problem w tym, że decydując się na zakup kawalerki nabywca w zasadzie skazany jest na wybór mieszkania z rynku wtórnego, bowiem ofert z rynku pierwotnego w zakresie kawalerek jest jak na lekarstwo. Czytaj dalej Kawalerka z rynku pierwotnego

Uwaga! Kolejne zmiany w programie MDM!

klucze_268750Program „Mieszkanie dla Młodych” uruchomiony 1 stycznia 2014 roku, miał zastąpić wygaszony pod koniec 2012 roku program „Rodzina na Swoim”. Z założenia powinien on pomagać finansowo młodym ludziom, którzy chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie, z rynku pierwotnego, przy użyciu kredytu bankowego. Wiele osób pomimo, że spełnia warunku programowe i może zostać beneficjentem „MdM” nie może znaleźć mieszkania, które mogłoby otrzymać dotację rządową. Wkrótce ma się to zmienić. Czytaj dalej Uwaga! Kolejne zmiany w programie MDM!

Parter czy jednak czwarte piętro – na którym najlepiej mieszkać?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania w bloku lub w wieżowcu, musimy wybrać preferowaną kondygnację, na której będzie zlokalizowany nasz lokal. To pozwoli na zawężenie pola wyszukiwania potencjalnych mieszkań do zakupu na rynku pierwotnym lub wtórnym. Mieszkanie kupujemy na lata, dlatego taka decyzja powinna być dobrze przemyślana. Co ciekawe, od tego, na jakiej kondygnacji położone jest mieszkanie często zależy też jego cena. Nawet lokale mieszkalne w tym samym bloku mogą charakteryzować się inną ceną za mkw, w zależności od kondygnacji. Co będzie lepsze – mieszkanie na parterze czy na czwartym piętrze? Czytaj dalej Parter czy jednak czwarte piętro – na którym najlepiej mieszkać?