Statystyki MdM

Z dniem 1 stycznia 2014 roku w Polsce wystartował program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”, w skrócie nazywany „MdM”, którego celem jest pomoc państwa młodym ludziom w zakupie pierwszego mieszkania z rynku pierwotnego lub przy budowie domu systemem gospodarczym. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Kancelarii Premiera Donalda Tuska, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy trwania programu państwo pomogło 8 tys. osobom, które łącznie otrzymają 187 mln zł wsparcia finansowego. Czytaj dalej Statystyki MdM

Umowa z deweloperem – uwaga na drogi!

drogaPodpisując umowę z deweloperem należy zwrócić szczególną uwagę na postanowienia dotyczące dróg i dojazdów do posesji mieszkalnych. Wzory umów deweloperskich często zawierają oznaczenie, że w księdze wieczystej nieruchomości jest wpisana służebność przechodu lub przejazdu. Wielu nabywców nieruchomości z rynku pierwotnego, na wstępnym etapie trwania inwestycji nawet nie wie, co to może oznaczać. Czy jest to korzystne dla nabywcy czy też należy jednak dwa razy zastanowić się, czy podpisać podobną umowę deweloperską? Czytaj dalej Umowa z deweloperem – uwaga na drogi!

Czy to koniec deweloperskich promocji?

saleCzy warto w chwili obecnej kupić mieszkanie z rynku pierwotnego? Eksperci twierdzą, że tak, ponieważ nie można już oczekiwać większych obniżek cen w ofertach deweloperów. Po słabych latach 2009-2013 firmy deweloperskie mogą mówić o „odbiciu” od dna. Ich oferty mieszkaniowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem, dzięki czemu mogą myśleć o podnoszeniu cen. Duży popyt na nowe mieszkania, generowany między innymi dzięki programowi „Mieszkanie dla Młodych” to motor wsparcia całego rynku pierwotnego nieruchomości. Czytaj dalej Czy to koniec deweloperskich promocji?