Kto odpowiada za wady ukryte w nowym mieszkaniu?

deweloperKupując mieszkanie od dewelopera mamy nadzieję, że jego stan techniczny będzie bez zarzutów. Z resztą kupujący często jest zobowiązany przed odebraniem kluczy do mieszkania, ale po jego oględzinach, do podpisania dokumentu, w którym potwierdza właściwy stan mieszkania. Co jednak, jeśli po kilku miesiącach od odebrania mieszkania i rozpoczęcia korzystania z niego okaże się, że posiada ono wady, które wcześniej były ukryte? Czytaj dalej Kto odpowiada za wady ukryte w nowym mieszkaniu?

Nowe osiedla mieszkaniowe w Warszawie i okolicy

Warszawa, jako stolica kraju, ma największą liczbę mieszkańców. Nic więc dziwnego tym, że miasto wciąż się rozrasta. To stwarza bardzo dobre warunki do przeprowadzania inwestycji mieszkaniowych. Deweloperzy budują nowe osiedla mieszkaniowe w samej Warszawie i w najbliższej okolicy miasta. Gdzie? Czytaj dalej Nowe osiedla mieszkaniowe w Warszawie i okolicy

Kredyt w transzach czy wypłacany jednorazowo? Kupno mieszkania z rynku pierwotnego.

waluty-dom-pieniądze_19-122225Zakup mieszkania z rynku pierwotnego od dewelopera może przebiegać na kilka różnych sposobów. Klienci mogą kupować nieruchomość już wybudowaną, gotową do zamieszkania, albo wręcz przeciwnie – rezerwować mieszkanie na bardzo wczesnym etapie budowy, kiedy budynek dewelopera jest jedynie szkicem na architektonicznym planie. W zależności od zaawansowania budowy mieszkania z rynku pierwotnego, inny będzie sposób wypłaty kredytu na zakup mieszkania od dewelopera. Czytaj dalej Kredyt w transzach czy wypłacany jednorazowo? Kupno mieszkania z rynku pierwotnego.

Jakie pozwolenia musi uzyskać deweloper przy budowie osiedla mieszkalnego?

budowaDeweloperzy czerpią korzyści z podejmowanych inwestycji mieszkaniowych, ale zanim wbiją pierwszą łopatę na placu budowy, muszą dopełnić kilku formalności. Między innymi muszą uzyskać pozwolenie na budowę. Nie jest to jedyne pozwolenie, o jakie deweloper będzie musiał się postarać budując osiedle mieszkaniowe. Czytaj dalej Jakie pozwolenia musi uzyskać deweloper przy budowie osiedla mieszkalnego?